Jeans Crazy od YarnArt

Krásna priadza Jeans Crazy od YarnArt je vlastne melírovaná Jeans-ka ♥

Síce píšu, že je rovnako hrubá, ale mne sa zdá o chlp tenšia – ale fakt že len o chlp. Keď som ju objednávala, čakala som, či bude taká úžasná ako vyzerá na obrázkoch. A je! Musím povedať, že je fakt vynikajúca.

Spravila som pre vás vzorky, ktoré vám možno zjednodušia výpočet, aby ste vedeli, na koľko očiek alebo stĺpikov môžete začať robiť čiapku či svetrík.

Jeans Crazy od YarnArt 1

Prvá vzorka je pletená. Na 10 centimetrov šírky je treba nahodiť 20 očiek. To znamená, že viete, že chcete robiť čiapku na obvod hlavy napríklad 51 cm. Ako si vypočítať, koľko očiek treba nahodiť? 20 očiek deleno 10 centimetrov. Tak vypočítame, koľko očiek treba na 1 cm a následne toto číslo vynásobíme 51. Alebo iným číslom, ktoré nám určuje obvod hlavy.

Jeans Crazy od YarnArt 2

Plietla som ihlicami 4,5 mm a pleteniny, ktorú sú už hotové budú príjemné, mäkké. Pre mňa je táto voľba ihlíc akurát – nemám rada veľmi pevné vecičky. Samozrejme treba brať do úvahy, že každá z nás inak sťahuje a iné zase je, ak použijete menšie ihlice.

Skúšala som aj háčkovanie. Tu som použila háčik veľkosti 4 mm. Na 10 centimetrov šírky treba 16 dlhých stĺpikov. Na výšku 10 centimetrov stačí 10 riadkov.

Jeans Crazy od YarnArt 3

A nič nepokazíte, ak ku Jeans Crazy zoberiete do ruky háčik 4 mm a budete robiť krátke stĺpiky. Aby ste dosiahli šírku 10 cm, stačí vám 18 KS.

A keďže sa každú novú vlnku na našom e-shope snažím vždy vyskúšať (samozrejme nestíham úplne všetky), už mám za sebou dve čiapky a pulóvrik. Samé si takto viete spraviť obraz, ako pletenina z tejto úžasnej priadze vyzerá a spotreba je úžasná. Na pletenie čiapky som minula cca 30-40 gramov.

Dúfam, že budete mať rovnaké skúsenosti a budete spokojné s Jeans Crazy tak isto, ako som aj ja.

Vaša Katka

Jeans Crazy od YarnArt 4     Jeans Crazy od YarnArt 5