Sweet Roll od Himalaya

Priadzu Sweet Roll od Himalaya som si zamilovala hneď na prvý pohľad. Veľmi ma zaujalo, ako je klbko namotané, že je väčšie ako klbká, ktoré bežne držíme v rukách a hlavne – zaujali ma prechody farieb. Vyzerali byť veľké, ale kým som neskúsila, nevedela som.

Pustila som sa do svetríka pre moje dievčatá. Tento svetrík je pre moju 6-ročnú Sašku.

Sweet Roll od Himalaya 1  

Plietla som na kruhových ihliciach veľkosť 5. Veľkosť ihlíc mi sadla úplne super. Nerada pletiem z jednofarebnej priadze, lebo to je pre mňa nezáživné, nekonečný príbeh, stále to isté. Ale toto bola výzva, pretože som stále čakala na zmenu farby. Bola som sama zvedavá, ako bude svetrík vyzerať, keď sa farby samé ukladajú. Úžasné je, že nič nemusíte začisťovať a zaujímavý svetrík vám vzniká sám pod rukami.

Sweet Roll od Himalaya 2

Pletenina pribúdala ozaj veľmi rýchlo, priadza perfektne kĺzala po ihliciach, nikde sa nezadŕhala. V celom veľkom klbku som našla myslím len jeden jediný uzlík.

Na dotyk je svetrík mäkký, príjemný, poddajný, vôbec nie je tvrdý, neškriabe a hlavné je, že sa moja Saška z neho veľmi teší. Pôvodne som chcela rovnaké rukávy, veď ľahko si melír premotám, ale presvedčila ma, že ona chce každý iný iný, takže to bol zámer a myslím, že vyšiel celkom pozitívne :-)

Na tento svetrík som minula necelé dve klbká – čo je ozaj úžasná spotreba. Samozrejme pozor na to, že pri háčkovaní alebo použití vzorky sa minie viac – ale určite nie o veľa ♥

Aby som nezabudla – okrem svetríkov budú z tejto krásky aj nádherné čiapky a dokonca aj deky.

Za mňa teda Sweet Roll určite odporúčam. Nebol to prvý ani posledný svetrík. Už dokončujem druhý :-)

Vaša Katka

 

Sweet Roll od Himalaya 3